Община Генерал Тошево

24 май ’26

Поздрав от кмета на Община Генерал Тошево по повод 24 май – Ден на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност

Поздрав от кмета на Община Генерал Тошево по повод 24 май – Ден на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност

Поздрав от кмета на Община Генерал Тошево по повод 24 май – Ден на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност

    Уважаеми съграждани,

   На 24 май България сияе с особена гордост – озарена от силата на словото, от стремежа към знание и от уважението към духовността. Това е денят, в който прекланяме глава пред великото дело на светите братя Кирил и Методий – създателите на славянската писменост, и изразяваме признателност към всички, които с труд, всеотдайност и вдъхновение пазят жив пламъка на просветата и културата.

   Днес отдаваме почит на учителите, книжовниците, творците и всички съвременни будители, които ежедневно изграждат духовния облик на нашето общество. Благодарение на буквите и знанието ние можем свободно да изразяваме мислите си, да защитаваме ценностите си и уверено да градим бъдещето.

   Нека този светъл празник ни обединява около силата на българския дух, любовта към знанието и уважението към родното слово! Нека съхраним традициите, които ни правят народ с богата култура и достойна история!

  Поднасям своите поздрави към всички учители, ученици, дейци на културата и просветата, както и към всеки, който с делата си допринася за духовното развитие на България. Бъдете здрави, вдъхновени и нека с гордост носите светлината на знанието и българската книжовност!

 

   Честит 24 май – Ден на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност!

 

Валентин Димитров

Кмет на Община Генерал Тошево

Още новини