Община Генерал Тошево

14 януари ’25

Поздрав от кмета на Община Генерал Тошево към ромската общност по случай Банго Василий

Поздрав от кмета на Община Генерал Тошево към ромската общност по случай Банго Василий

Поздрав от кмета на Община Генерал Тошево към ромската общност по случай Банго Василий

   Уважаеми представители на ромската общност в община Генерал Тошево,

 

   Приемете моите най-сърдечни поздравления по случай настъпването на ромската Нова година. Днес, на 14 януари, вие отбелязвате Деня на Свети Василий – светеца, превърнал се в символ на късмета и на вярата ви в по-щастливото бъдеще, което зависи от всеки един от вас, от нас като общинско ръководство и от ползотворната ни съвместна работа.

 

   Община Генерал Тошево е пример за един добър етнически модел в България. Дълги години представителите на различните етнически общности в нашата малка, но красива община живеят в мир и разбирателство. Уверявам Ви, че като кмет на община Генерал Тошево, моето желание е това добруване да продължи и занапред.

 

   Нека възпитаваме децата си в хармония на взаимно уважение, зачитане на различията и правата на всеки гражданин, а вие продължавайте да съхранявате своята култура и традиции, които са изпълнени с пъстрота, музикалност и темперамент.

 

   Пожелавам ви здраве и благоденствие. Нека Банго Васил ви носи много радост и да ви закриля през цялата година!

 

Валентин Димитров,
Кмет на Община Генерал Тошево

Още новини