Община Генерал Тошево

11 май ’15

Община Генерал Тошево изпрати абитуриентите от двете средни училища в града

Община Генерал Тошево изпрати абитуриентите от двете средни училища в града

Община Генерал Тошево изпрати абитуриентите от двете средни училища в града

Навръх големия православен празник, посветен на светите братя Кирил и Методий, който се чества официално на 11-ти май, община Генерал Тошево тържествено изпрати абитуриентите от “Випуск 2015”. По традиция празничното събитие се състоя в залата на общината, където зрелостниците бяха сърдечно поздравени от зам.-кмета на Община Генерал Тошево Георги Георгиев.

Символичен последен учебен звънец удари за 85 абитуриенти от двете средни училища в града – ПГЗ “Тодор Рачински” и СОУ “Н. Й. Вапцаров”. На дванадесетокласниците беше посветена музикална програма с изпълнения на популярни песни и танци, която продължи близо два часа. Поздрави към абитуриентите поднесоха младежи от школата по изкуства към НЧ “Светлина 1941” и децата от ЦДГ “Първи юни”. Самите зрелостници пък отправиха думи на благодарност към своите класни ръководители и любими учители.

По време на тържеството Община Генерал Тошево награди отличниците на “Випуск 2015”. Четирима са пълните отличници с успех 6.00 от средния си курс на обучение – по двама от двете училища. Това са Виктория Колева и Димитър Стойков от СОУ “Н. Й. Вапцаров” и Даниела Димитрова и Ивет Тодорова от ПГЗ “Тодор Рачински”. 14 абитуриенти са с успех над 5.50. Общо на 30 випускници бяха връчени специални плакети, грамоти и материални награди за отличен успех, активно участие в олимпиади, проекти, конкурси, културни и спортни прояви.

Още новини